Головна сторінка
Керівництво
Структура Департаменту
Питання кадрової політики
Аналітика
Адміністративні послуги
Виставкова діяльність
Зовнішньоекономічна діяльність
Інвестиційна діяльність
Інноваційна та науково-технічна діяльність
Цінова політика
Розвиток споживчого ринку
Регіональна політика
Реформи у регіоні
Промисловість
Фінанси
Підприємництво
Регуляторна політика
Звернення громадян
Державні закупівлі
Поточна діяльність
Доступ до публічної інформації
Громадське обговорення
Проект ЄС для внутрішньо переміщених осіб
Контактна інформація
Очищення влади

підприємництво

РОЗВИТОК МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА

Розвиток малого та середнього підприємництва є одним з важливих чинників стабільності економіки та підвищення рівня життя населення.

У економічно розвинутих країнах частка продукції (наданих послуг) малого бізнесу  загальних обсягах становить понад 50%, а кількість зайнятих у сфері малого підприємництва здебільшого перевищує 50%. В Україні дані показники складають відповідно 7 % та 25 %.

Сьогодні на Полтавщині діє понад 9 тис. малих підприємств та 640 середніх, на яких працює відповідно 57 тис. осіб та 119 тис. осіб, а це майже три четвертих від загальної кількості зайнятих працівників на всіх підприємствах.

За рік обсяг реалізованої продукції (робіт, послуг) суб’єктами малого підприємництва становить 17 млрд. грн. Слід зазначити, що обсяг реалізованої продукції малих підприємств збільшився у 2012 році на 20 %, а питома вага у загальному обсязі реалізованої продукції зросла на 2 %.

Кількість зареєстрованих фізичних осіб-підприємців становить майже 75 тис. осіб.

Зростають надходження до бюджетів всіх рівнів від суб’єктів малого підприємництва. Так, у 2012 році надходження податків від малого бізнесу становило 775,0 млн. грн. (2011 рік - 711,0 млн. грн.), тобто за рік надходження збільшились на 9,0 %.

З метою стимулювання розвитку підприємництва затверджено Комплексну програму розвитку малого підприємництва на 2013-2014 роки, яка є логічним продовженням попередньої Програми і спрямована на вирішення першочергових завдань щодо розвитку малого бізнесу з одночасним формуванням інфраструктури його підтримки.

На заходи Програми планується залучити 10,0 млн. грн., у тому числі з обласного бюджету – 2,1 млн. грн., (у 2013 році – 1066,0 тис. грн., у 2014 році – 1036,0 тис. грн.). На організаційні заходи, такі як створення та підтримка молодіжних бізнес-інкубатору та бізнес-центру, «гарячих ліній» для підприємців, проведення семінарів тощо планується використати 1,2 млн. грн. На підтримку проектів, що запроваджуються з застосуванням механізмів державно-приватного партнерства, заплановані щорічні витрати у розмірі 200,0 тис. грн.

Особлива увага буде приділятись фінансуванню пріоритетних інвестиційних проектів суб’єктів малого підприємництва на поворотній основі через інвестиційну раду Регіонального фонду. За два роки планується виділити на такі проекти 944 тис. грн.

До початку сторінки