Головна сторінка
Керівництво
Структура Департаменту
Питання кадрової політики
Аналітика
Адміністративні послуги
Виставкова діяльність
Зовнішньоекономічна діяльність
Інвестиційна діяльність
Інноваційна та науково-технічна діяльність
Цінова політика
Розвиток споживчого ринку
Регіональна політика
Реформи у регіоні
Промисловість
Фінанси
Підприємництво
Регуляторна політика
Звернення громадян
Державні закупівлі
Поточна діяльність
Доступ до публічної інформації
Громадське обговорення
Проект ЄС для внутрішньо переміщених осіб
Контактна інформація
Очищення влади

промисловість

Промисловий сектор регіону

Промисловий комплекс області - це основа регіональної економіки, що формує понад 40 % валової доданої вартості та забезпечує 80 % експорту товарів. На підприємствах промисловості працює майже 30 % осіб, зайнятих в економіці області та сконцентрована чверть основних засобів.
    В структурі промислового виробництва найбільша частка належить машинобудуванню, нафтогазовидобувному комплексу, гірничодобувній, нафтопереробній та харчовій промисловості.

На території Полтавщини є значні поклади залізної руди, на базі яких працює Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат - одне з найпотужніших комбінатів України, що має повний технологічний цикл: від видобутку руди до виробництва залізорудного концентрату з вмістом заліза до 65%. Підприємство щороку виробляє близько 10 тис. тонн залізорудного концентрату, що складає близько 15% загальноукраїнських обсягів.
Область стабільно забезпечує видобуток до 40% загальноукраїнських обсягів природного газу, понад 60% газового конденсату та понад 10% нафти.

Видобуток нафтогазової сировини ведеться в 20-ти районах області. Структура комплексу включає всі етапи – від розвідки надр до переробки вуглеводнів.

Головна роль у інноваційно-інвестиційному розвитку промисловості належить машинобудівній галузі, в якій зосереджено найбільшу кількість інноваційно активних підприємств, що забезпечують виробництво продукції з високим рівнем доданої вартості.

В галузі працюють такі промислові гіганти, як Крюківський вагонобудівний завод та ПАТ «АвтоКрАЗ».

ПАТ  «Крюківський вагонобудівний завод» -  лідер вітчизняного вагонобудування з повним циклом виробництва, від генерованої конструкторської ідеї до виготовлення високотехнологічної імпортозамінної продукції.

На замовлення Укрзалізниці освоєно випуск швидкісних міжрегіональних двосистемних електропоїздів ЕКр1 з експлуатаційною швидкістю 160-200 км/год., які за технічними характеристиками та рівнем комфорту і сервісного обладнання не поступаються зарубіжним зразкам даного класу.


    ПАТ «АвтоКрАЗ» - єдиний український виробник важких вантажних автомобілів із замкненим технологічним циклом виробництва. Модельний ряд автомобільної техніки марки «КрАЗ» включає 25 базових моделей і понад півтори сотні модифікацій, а також спецтехніка під установку на шасі КрАЗ, яка широко використовується для потреб збройних сил України,  сільського, дорожнього і комунального господарства, для ліквідації надзвичайних ситуацій, тощо.    
    Потужною є харчова галузь, яка об’єднує більше 200 підприємств і представлена м’ясною, молокопереробною, цукровою, хлібопекарською, кондитерською, борошнокруп’яною та лікеро-горілчаною, пивоварною, масложировою промисловістю,  виробництвом безалкогольних напоїв.
Область забезпечує понад 20% загальноукраїнських обсягів виробництва цукру та  твердих сирів, а також майже 40% тютюнових виробів.

ПАТ «Миргородський завод мінеральних вод» є визнаним лідером на вітчизняному ринку лікувально-столових та столових мінеральних вод. Видобування та розлив мінеральних та питних вод здійснюється з сеноманського, харківського та бучакського горизонтів.

 

Серед регіонів України Полтавщина традиційно займає лідируючі позиції в державі по обсягах реалізованої промислової продукції (5 місце за останні кілька років).

До початку сторінки